Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Girdiškės bažnyčia turi sesę Romoje

Romoje esanti Didžioji Švč. Marijos bazilika turi sąsajų su Šilalės kraštu, o tiksliau su Girdiške. Šioje gyvenvietėje stovi Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia, o jos vyresnioji sesuo būtent ir yra minėtoji Italijos sostinėje esanti bazilika.

Romos baziliką ir Girdiškės bažnyčią jungia pavadinimas. Abi dedikuotos Švč. Mergelei Marijai Snieginei. Tik skirtumas tas, jog į Girdiškę pavadinimas atkeliavo iš Romos prieš maždaug 100 metų.

Girdiškės bažnyčiai suteikti Švč. Mergelės Marijos Snieginės vardą, kuris, beje, yra vienintelis toks Lietuvoje, tikėtina, įkvėpė išskirtinė legenda.

Pasak legendos, 352 metais, tvankią rugpjūčio 4-osios naktį, Romoje Dievo Motina pasirodė sapne popiežiui Liberijui ir dar vienai porai bei išreiškė norą, kad jos garbei būtų pastatyta bažnyčia, pridurdama, jog ta vieta būsianti apsnigta.

Kitą rytą pabudusi Roma išvydo nuostabų vaizdą – sniegą ant Eskvilino kalvos. Bet nuostabiausia buvo tai, kad sniego pusnys buvo bažnyčios formos. Sniegas vasarą išties buvo stebuklas. Tad po dvejų metų pastatyta bažnyčia tapo svarbiausia Dievo Motinos šventove Romoje, kurią septintajame amžiuje imta vadinti Didžiąja Švč. Marijos bazilika (šaltinis: Bernardinai.lt).

Istoriniuose šaltiniuose neužfiksuota, ar panaši istorija nutiko ir Girdiškėje. Tačiau čia kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį vykstančių Snieginės atlaidų metu bažnyčioje iškrenta sniegas (balti popierėliai), primindamas legendą apie iškritusį sniegą ir toje vietoje pastatytą baziliką Romoje.

Dar keletas įdomybių apie baziliką Romoje. Tai yra didžiausia Mergelei Marijai dedikuota bažnyčia pasaulyje. Šiuo metu jai vadovaujantis dvasininkas yra lietuvis. Prieš kiekvieną kelionę į užsienį čia atvyksta pasimelsti popiežius. Šioje bazilikoje yra saugomas kūdikio Kristaus lopšio fragmentas bei seniausia skulptūrinė prakartėlė. Taip pat čia, vienintelėje pasaulio vietoje, galima paragauti pagal legendą sukurtus sniego stebuklo skonio ledus.

Nuotraukoje – „Negirdėti faktai įkūrėja” Rima Norvilienė prie Didžiosios Švč. Marijos bazilikos Romoje.
Ričardo Norvilo nuotr.